Az Almaecet, mint egészségmegőrző és rákmegelőző szer!
Egy cikkre bukkantam ajánlás alapján, melyet nektekis ajánlok!
A szervezet megfelelő működésének elengedhetetlen feltétele a normál értéket meg nem haladó koleszterinszint. A májban termelődő vegyület nagy szerepet játszik a hormonháztartásban, ami egyben a testben lejátszódó folyamatok sokaságára hat ki.
Mindemellett a koleszterinszint elváltozásai olyan betegségek kialakulását növelik meg, mint a szív- és érrendszeri problémák, diabétesz, vese rendellenességek, vagy sárgaság. Nem árt tehát, ha ügyelünk arra, hogy a koleszterinszint a megengedett értékeken belül mozogjon! Ebben segíthet az almaecet is, de vajon hogyan?
A jó és a rossz harca
A koleszterin esetében két csoportot különböztetünk meg. Az úgynevezett HDL - vagyis magas sűrűségű - a jó koleszterin, mivel a vérbe jutva segít a túl nagy mennyiségben jelen lévő koleszterint visszajuttatni a májba. Ezzel szemben az úgynevezett LDL - vagyis kis sűrűségű - koleszterin a vérben az érfalakra tapadva lerakódik, elmeszesítve azokat. A feladat tehát, hogy ezt a folyamatot a megfelelő szinten tartással megakadályozzuk.
Miben segít az almaecet?
A máj megtermeli a szervezet számára szükséges koleszterint. Az almaecet jótékony hatása a máj működésének elősegítésében valósul meg, beleértve a méreganyagok lebontását. Ezáltal biztosítva lesz a zavartalan működés, és a megfelelő vérkeringés.
Ősi gyógymódok egyike
Az almaecet jótékony hatásainak felhasználása nem ismeretlen fogalom a termesztés gyógymódokat alkalmazók számára. Az ősi kultúrákban, Indiában, és az ókori Egyiptomban egyaránt bevetették az almaecetet a gyógyításban. Már abban az időben felismerték, hogy a kivonat elősegíti a véráramlást és ezzel együtt javítja a vérkeringést.
Tisztít és élénkít
Az almaecetben található hasznos ásványi anyagok, vitaminok és enzimek felgyorsítják az emésztést, elősegítik a máj működését, illetve a méreganyagok lebontását, hozzájárulva ezzel a szervezet fizikai és szellemi vitalitásának növeléséhez.
Baktériumölő hatásának köszönhetően szebbé teszi bőrünket, és javítja a hajszálak állapotát. Az almaecet diétával a vér rossz koleszterinszintje akár 30 %-kal csökkenthető! Ahhoz, hogy a diéta valóban hasznos legyen, nem kell mást tenni, mint reggeli előtt éh gyomorra meginni egy pohár vizet, 1 evőkanál almaecettel elkeverve.
Ezt ajánlott megismételni negyed órával ebéd előtt, valamint ugyanennyivel lefekvés előtt! Ezzel a módszerrel az értékes összetevők a szervezetbe jutva kifejtik jótékony hatásukat a már említett módon.
Pozitív mellékhatás
A rendszeres fogyasztással nem csak egészségesebbek, de karcsúbbak is leszünk! Az almaecet ugyanis elősegíti a máj megfelelő működését és hozzájárul a zsírsejtek lebontásához, ezzel megakadályozva a további zsírsejtek lerakodását, illetve hozzásegít a folyamatos felesleg elégetéséhez. A következő bevásárlásnál tehát nem árt beszerezni egy üveggel, és kipróbálni a kúrát!
Végigkövették a terhesség alatt az édesanya táplálkozási szokásait, majd kérdőívek segítségével és orvosi vizsgálatokkal ellenőrizték a gyerekek egészségi állapotát. Végül megállapították, hogy azon anyák, akik a várandósság ideje alatt rendszeresen almát fogyasztottak születendő gyermekükben csökkent az asztma kialakulásának kockázata.
Egy másik vizsgálatot összegezve, amelyet a Londoni Szív- és Tüdőgyógyász Társaság végzett, arra a felismerésre jutottak, hogy azokban a gyerekekben, akik naponta legalább egyszer ittak 100 százalékos almalevet, 47 százalékkal csökkent az asztmás roham előfordulása, szemben azokkal, akik 1 hónapban csak egyszer vagy ennél is kevesebbszer fogyasztották azt.
Ezt az eredményt annak tulajdonították, hogy az almalé magasabb koncentrációban tartalmazza az antioxidánsokat, mint az egész gyümölcs.
A tanulmány alapján a banán is hasonlóan egészséges, a rendszeres fogyasztása szintén csökkenti az asztma előfordulását.
A két tanulmány feltehetően az alma magas flavonoid tartalmának jótékony hatását tükrözi. A flavonoidok antioxidáns hatású (sejteket károsító oxidációs folyamatok semlegesítésében közreműködnek) növényi anyagok.
Az almában előforduló fő antioxidánsok főleg az alma héjában vannak jelen: quercetin glycosid, a phloretin glycosid, a chlorogénsav és az epicatechin.
A flavonoidok emellett erősítik az immunrendszert, rákmegelőző-, gyulladáscsökkentő tulajdonsággal bírnak, segítenek a vírusok és baktériumok leküzdésében, májvédő szerepet is betöltenek. Összességében védik az egészségünket.
Az alma jótékony hatásai már régóta ismertek. Segíti az emésztést, ami leginkább a rosttartalmának köszönhető.
Rosttartalmának egyharmadát a pektin adja, mely javítja az anyagcserét, savtartalma pedig a bélmozgást serkentve kedvez az emésztési folyamatoknak. A székrekedés és hasmenés egyaránt orvosolható vele. Megköti a bélben a rákkeltő (carcinogén) anyagokat, így csökkenti a vastagbél daganatok kialakulásának kockázatát.
Fontos a koleszterin elleni harcban, és kiváló hatású cukorbetegség esetén is, mivel a vékonybél falát bevonva csökkenti a cukor felszívódását. A légutak tisztításával a gyulladás leküzdésében játszik szerepet.
Ezek a cikkek is érdekelhetik Önt! |
Az almában megtalálható vitaminok nem különböznek más gyümölcs vitamintartalmától. Tartalmaz A vitamint, B-komplex vitaminokat. C-vitamin tartalma jóval csekélyebb, mint az egyéb citrusféléké (citrom, narancs), mégis a benne megtalálható ásványi anyagoknak köszönhetően nagyon jó hatással van az emésztésre.
Az ásványi anyagok egész garmadáját hordozza magában. A kálium, a kalcium, a cink, a fluor, a jód, aszelén együttesen szükségesek az ellenálló immunrendszer kialakulásához, egészségünk megőrzéséhez.
Az almát többféleképpen készíthetjük el és fogyaszthatjuk, mivel a benne rejlő hatóanyagok nagy részét a feldolgozás alatt is megőrzi. Ihatjuk szűrt illetve rostos üdítő változatát. A szárított almahéjból készíthetünk teát, amit kiváló hatású gyomor és bélbántalmak ellen.
A háziasszonyok saláták készítéséhez hasznosíthatják almaecet formájában, mely a fogyókúrázók által is közkedvelt, természetes zsírégető tulajdonsága miatt.
(WEBBeteg - Dr. Borsi Lieber Katalin)